Oferta sklepu => Instrukcje

Zestaw - Żel hialuronowy Multi-HA 15%

Instrukcja wykonania:

1 - Przed przystąpieniem do wykonania żelu sprawdź zawartość zestawu i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itd. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania. Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.
2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.com
3 - Do plastikowej butelki z żelem hialuronowym przesyp dokładnie Reperujący kwas hialuronowy. Wymieszaj dokładnie całość przez kilka minut za pomocą dołączonej szpatułki. Na początku żel stanie się nieco mętny, jednak po czasie dodany proszek rozpuści się całkowicie i żel ponownie stanie się bezbarwny.
4 - Następnie dodaj do żelu Pro-kwas hialuronowy i Kwas hialuronowy MULTI czekając aż płyn spłynie do ostatniej kropli i ponownie wymieszaj dokładnie żel, aż stanie się jednolity.
5 - Naklej na butelkę etykietkę z nazwą gotowego produktu, na datowniku natnij datę ważności. Żel gotowy do użytku!

Postać wykonanego produktu:

Gęsty, bezzapachowy żel.

Przechowywanie i trwałość wykonanego żelu:

# ok. 12 miesięcy od daty zakupu; w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pokojowej, unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc.

Zastosowanie produktu:

# Żel hialuronowy można stosować bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania, nadaje się także na okolice oczu.
# Jako lekki żel nawilżająco-reperujący - stosowany samodzielnie lub jako dodatkowy preparat nawilżający [patrz - poniższe metody] - (przetrzyj skórę wybranym Hydrolatem i aplikuj na lekko wilgotną skórę twarzy, szyi, dekoltu oraz okolice oczu, delikatnie wklepując).

# Jako Dwufazowy nawilżacz w połączeniu z wybranym olejem lub serum-olejkiem. Dwufazowy nawilżacz można według upodobania aplikować w dwojaki sposób:

1 - Nałożyć w zagłębienie dłoni porcję Żelu hialuronowego, dodać kilka kropli olejku, zmieszać palcami na jednolitą masę i nakładać opuszkami palców, delikatnie masując i wklepując w skórę. Stosunek fazy olejowej do żelowej reguluje się w zależności od potrzeb i rodzaju cery. W przypadku cery tłustej dodajemy mniejszą ilość olejku, w przypadku cery suchej większą ilość olejku.
2 - Najpierw zaaplikować kilka kropli olejku i dopiero następnie nałożyć warstwę Żelu hialuronowego, dobrze wmasowując i wklepując w skórę.

# Odrobinę żelu można dodać do kremu lub serum do twarzy tuż przed nałożeniem, zwiększa to właściwości nawilżająco-przeciwzmarszczkowe preparatu oraz poprawia przyswajanie składników aktywnych. W przypadku tłustej skóry taka metoda zmniejsza możliwość "zatykania" porów, w przypadku gęstych maści i kremów daje lepszy poślizg przy nakładaniu, (nałożyć na zagłębienie dłoni porcję kremu lub serum, dodać odrobinę żelu, zmieszać palcami na jednolitą masę i nakładać opuszkami palców, delikatnie masując i wklepując w skórę).

# Jako łagodzący i kojący żel, który sprzyja gojeniu i regeneracji skóry stosowany nawet kilkakrotnie w ciągu dnia na podrażnioną skórę np. po peelingach, po kuracji retinoidami, po goleniu lub depilacji, na drobne skaleczenia lub oparzenia, podrażnienia posłoneczne, ukąszenia owadów, obtarcia i uszkodzenia skóry, blizny, także potrądzikowe (żel można wymieszać na dłoni przed nałożeniem z wybranym hydrolatem o łagodzącym i gojącym działaniu.

# Jako preparat napinający skórę, dający chwilowy efekt liftingujący skórę (stosowany samodzielnie, cienką warstwą pod makijaż lub inny preparat pielęgnacyjny).

# Jako żel wcierany w skórę głowy, kwasy hialuronowe małocząsteczkowe przyśpieszają porost włosów (wcierać po umyciu w skórę głowy, bez spłukiwania).
# Jako dodatek do peelingów lub maseczek (żelem można zastąpić część lub całość wody/hydrolatu podczas rozrabiania peelingu lub maseczki).
# Jest to produkt beztłuszczowy, niekomedogenny.

!! Reakcja na dany surowiec jest sprawą indywidualną. Przed zastosowaniem każdego z produktów, zalecane jest wykonanie próby na małym fragmencie skóry, w celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji.